Úvod
O nás
Články
O deerhoundech
Chov
Naši psi
Fotogalerie

Kontakt:
Eva a Hana Voborníková
Náměšť nad Oslavou
vobornikova@cbox.cz

Foto měsíce
TOPlist

 

10.10.2008


Kerní víkend


V pátek 5. září jsme navečer vyjeli na kerní víkend do Rybníků u Dobříše samozřejmě s Ginou, ale také s Randis a Baltazarem. V sobotu se zde konala Dog show Rybníky -krajská výstava a v neděli speciální kurz "Jak správně otrimovat kerníka". V Náměšti se k nám přidala Magda s Gininou dcerou Ájou.

Na místo jsme dojeli potmě, ale zde se teprve všechno chystalo, hned jsme se zapojili do příprav ve stříhání mašliček, jiní vypisovali jména na posudky, další čísla, složky apod. Venku se chystala dřevěná pódia pro dlouhosrstá plemena, kterým by nevyhovovala posekaná tráva. A tyto přípravy probíhaly celou noc ...

Ráno jsem si musela udělat rozvrh, máma s Baltazarem odjeli na svatbu Petře Čechové (Kappelové).

Baltazar

Ginu jsem svěřila do péče Magdě. Já jsem pomáhala rozdávat katalogy, čísla a nakonec jsem se přesunula do kruhu, protože jsem slíbila pomoc jako vedoucí kruhu. Rozhodčím zde byla paní Libuše Ubrová a tak jsem si zkusila výstavu i z té druhé stránky, do kruhu nám nastupovala plemena jako Kavalír king charles španěl, Yorkshire terrier aj. Paní Ubrová byla moc hodná, ale i přesto zadávala známky velmi dobrá nebo nadějná. Byla to velmi cenná zkušenost.

Na výstavu jsme přihlásili Randis do mezitřídy a ještě přijela Daniela s Asiho sestrou Azalkou. Obě deerhoundky se skvěle předvedly a dostaly od pana rozhodčího Vondrouše ocenění nejlepší a to, Randis výborná 1, Krajský vítěz a Azalka velmi nadějná 1.

Po skončení práce v kruhu jsem se vydala podívat na naši Ginu, byla jsem zvědavá jak dopadla ...

Gina

Čekalo mě překvapení, protože Gina teprve měla jít na řadu. Paní rozhodčí Satu Stenroos z Finska, dlouholetá chovatelka kernů, chovatelská stanice No Copyright, která posuzovala i WORLD TERRIER SPECIALTY 2008 ve Švédsku (účast 126 kernů), opravdu posuzovala velmi pečlivě. Na tuto výstavu se přihlásilo rekordních 46 kernteriérů!

Gina nastoupila ve třídě otevřené s dalšími dvanácti fenkami. S Ginou jsme si moc veliké naděje na úspěch nedělala. A tak jsem byla přímo nadšená, když paní rozhodčí vyslovila známku výborná. Navíc má Gina v posudku napsaný okouzlující výraz ... a mnoho dalších krásných slov, ale i správně vytknutých chyb.

Gina
Foto: Lucie Vynikalová

Protože sluníčko opravdu hřálo, čekali jsme na posouzení ostatních fenek ve stínu a jaké bylo překvapení, když s výbornou nastoupilo už jen pět fen včetně naší Giny.

Gina získala od paní rozhodčí výbornou 5.


Dcera Giny Ája se stala výbornou 1 a Vítězem třídy mladých a syn Giny Artic Tiger byl výrborný 2 ve třídě mladých.


Ája Gina Irater

Tedy obrovský úspěch v naší "kerní rodině"!

Ale tento úspěch ještě nekončil. Ája nastoupila o nejlepší mladou fenu celé krajské výstavy a získla BEST IN SHOW 2.


Ája Gina BIS 2

Azalka se předvedla v soutěži o nejlepšího dorostence.


Azaria Irsias

A Randis v závěrečných soutěžích o nejlepší krajskou vítězku celé výstavy a postoupila do užšího výběru.


Randis

Večer přijela máma, dovezla nám dobroty na oslavu našich úspěchů a po procházce ...

Randis


Gina

...jsme vyrazili na večeři.

Shodou okolností zde seděly i paní Satu Stenroos z Finska a paní Mette Sorum z Dánska (chovatelská stanice kernů Zalazar), která nám další den přednášela a hlavně ukazovala úpravu kerníků. Gina s Ájou se staly okamžitě hvězdami večera a pózovaly ...


Gina a Ája
V neděli ráno jsme se prošli po krásných loukách ...

Nejdříve jsme se od paní Satu Stenroos uslyšeli její představu o ideálním kerníkovi. Pěknou reportáž o tom napsala Lucie Vynikalová více zde.

Pak jsme se vzdělávali o úpravě kernů díky paní Mette Sorum. Celá úprava jednoho kerna trvala cca čtyři hodiny. Mnohému jsme se naučili, ale jakmile jsme chtěli něco vyzkoušet na Gině, tak si sedla doprostřed tunelu z agility a odmítala vylézt, dokud jsme v ruce drželi trimovací nůž nebo jiný podezřelý předmět.

Po odědě zase upoutaly pozornost naše Gina s Ájou, které si zde hrály a dováděly...

Gina jako jediná také ulovila paroh ...

Ještě nezbytné rodinné fotografie ...

...i když Gina Tigera vůbec vidět nechtěla ...

Ája, Tiger, Gina

Pak jsme se rozloučili a odjeli plni nových zážitků domů.

Těšíme se na příští rok!