Úvod
O nás
Články
O deerhoundech
Chov
Naši psi
Fotogalerie

Kontakt:
Eva a Hana Voborníková
Náměšť nad Oslavou
vobornikova@cbox.cz

Foto měsíce
TOPlist

 

30.10.2008


Klubová výstava WDK
Randis


Už v pátek 26. září jsme jeli do Jižních Čech na druhou klubovou výstavu s Asim, Draggim, Molly a Randis, také se k nám přidala kernice Gina.

Potmě jsme dorazili do kempu Křivonoska, kde jsme měli zajištěné ubytování, kemp byl plný neznámých lidí, ale mezi nima jsme našli i Tylšovy a několik vlkodavářů. Popovídali jsme si, zašli na večeři a šli spát…

V sobotu 27. září ráno jsme jeli už velmi brzy na výstavu, protože jsme měli v autě stany a slíbili jsme pomoc při organizaci. Výstava se konala na louce před zámkem Ohrada u zoologické zahrady. Louka byla hrubě posekaná a v její blízkosti byla nejen příjezdová cesta k zámku, takže jsme zde nemohli pustit pejsky volně, aby se jim při víření něco nestalo, jediná štěňátka se tu občas proháněla bez vodítek.

Posuzoval nás pan Dr. Tesic z Maďarska. Nejdříve nastoupila tři štěňata od Basti a všechna získala velmi nadějnou.

Anthony z Podlipnice

Pak šel náš Asi s bratrem Arminem. Oba si spíše chtěli společně hrát než se předvádět v kruhu. Tentokrát se pořadí prohodilo a Asi získal velmi nadějný 1 a Primus Minor, vyhrál plyšového psa a náhrdelník od deerhoundářů, který udělala Monika Boušová pro všechny deerhoundy. Asi měl ale největší radost z plyšové hračky a pyšně si ji nesl do auta. Armin dostal balonek na uzlíku a měl z toho také radost, protože tento typ hračky má raději a tak byli naši dorostenci moc spokojení.

Assing Irater Irsias

Ve třídě šampionů se představil Draggi s Baloem. Draggi od tohoto rozhodčího dostal na speciální výstavě chrtů v Náměšti nad Oslavou BIS dorost a tak jsem byla zvědavá, jestli se bude panu rozhodčímu líbit i jako dospělý. A líbil se! Získal výborný 1, CAC.

Eileandour Draggi

Ve třídě čestné se představil pyšný otec Basťa ...

Bastian Jeeves Irater

O tentokrát neoficiální titul Nejlepší pes, protože tento titul nebyl uveden v katalogu, nastoupil Draggi se svým synem Dermotem. Pan rozhodčí se nemohl rozhodnout, ale nakonec možnost účasti v soutěži o BOB zadal Dermotovi, z čehož měla jeho panička obrovskou radost!

Dermot PaluduzDraggi

Ve štěňátkách fenkách nastoupily dvě dcery Basti a obsadily první dvě místa s velmi nadějnou.

Angelika a Adelaida z Podlipnice

Maminka Asiho se předvedla ve třídě otevřené a dosáhla titulu výborná 1, CAC.

Anette Grey Fi It

Pak nastoupila naše Randis ve třídě pracovní, panu rozhodčímu se moc líbila! Získala výbornou 1, CAC.

naše Randis (Grayrory´s Drama)

Ve třídě šampionů nastoupily tři feny včetně naší Molly. Pan rozhodčí dlouho váhal, ale nakonec postavil naši Molly na druhé místo, třídu vyhrála Anne Regina, dcera našeho Brana, ovšem všechny feny dostaly v této třídě velmi dobrou.

Anne Regina Fi It


Queen Qumolly Qwinta of Dirty Mind

O nejlepší fenu nastoupila Randis s Andy a do soutěže o BOB postoupila naše Randis.

Pan rozhodčí udělal závěr posuzování deerhoundů velmi napínavý, hlavně pro mě s Olinkou. Měl radost, že vybral dva jedince, kde je na první pohled vidět, kdo je pes a kdo fena. Pak nám řekl, že už se rozhodl, ale ještě ať si dáme jedno kolečko.

A tak začal: „Best of breed is …“ a vykročil si to přímo k natěšené Olince, ale pak větu dokončil … „is female …“ Měla jsem velikou radost a jsem pyšná na naši Randis, která tento den byla vybrána za nejhezčí z 21 deerhoundů.

BOB Randis


Autor fotografií: Vladimíra Jestřábová
Po výstavě jsme slíbili deerhoundům víření a tak jsme vyrazili k Olze, která nás pozvala na návštěvu a také aby jí máma poradila se zahradou…

Zde jsme konečně splnili slib deerhoundům a vyšli jsme na procházku po krásných loukách …

DraggiMollyAsiRandis

Pak jsme si povídali dlouho do noci …

Ráno na procházku s náma šel i Derísek …… poté jsme jeli domů.