Úvod
O nás
Články
O deerhoundech
Chov
Naši psi
Fotogalerie

Kontakt:
Eva a Hana Voborníková
Náměšť nad Oslavou
vobornikova@cbox.cz

Foto měsíce
TOPlist

 

27.11.2008


Memoriál Karla Grünwalda - coursing v Kralupech nad Vltavou


Na letošní IV. Memoriál 25.10. jsme jeli v oslabené sestavě – Molly se hárala, Randiska měla stále nařízený klid od doktorů, kvůli nataženému svalu a tak zbývali z našich závodníků jen Draggi a Asipejsek, kteří jako správní chlapi se nejen nehárali, ale ani je nebolela žádná tlapka.

Aby měla Molly doma klid a nemusela být nikde zavřená, rozhodli jsme se nakonec vzít všechny „psí chlapy“ na výlet. A tak vyrazil i Baltazar a Andík. Jedinou dámou v sestavě byla Gina. Pro Baltazara to bylo vítané zpestření a výlet si náramně užíval.


Baltazar


Na místě jsme se sešli s mnoha přáteli, protože Memoriálu se letos účastnilo neuvěřitelných 15 deerhoundů.Po prvním běhu, kde běžela nejdříve tři štěňata od Moniky Boušové, potomci "našeho" Bastíka, běžel náš Asi, úplně sám, ale dráhu doběhl až do cíle, i když ze začátku potřeboval trošku podpory.Jeho sestřička Matylda byla na podobné akci poprvé, ale běžela jako o závod.


Matylda
Foto: Andrea Soldánová


Ten plastový nesmysl ji velmi zajímal a bylo nutno ho chytit a prozkoumat zblízka.

Draggi běžel svůj první běh s Cesmínou a potom jsme už pouze sledovali další běhy, které pořadatelé udělali většinou smíšené – tedy psi a fenky dohromady.

Draggi bílý, Cesmína červená

Všichni deerhoundi běhali s nadšením, někteří s nadhledem zkušených profesionálů jako Ivčin Basťa a tam, kde neběžel pes, mohl ho zastoupit jeho pán. Heroický výkon podala Monika Boušová s Janinkou – tedy Monika, Janinka si vesele poskakovala okolo a střapec ji moc nezajímal.


Monika a Jany
Foto: Andrea Soldánová


Po skončení prvního kola se šlo, již tradičně, hromadně na procházku k řece. Všichni si krásný podzimní den moc užívali.Nejdříve jsme míjeli řepkové pole a Asi se rozhodl, že odtud vytáhne Ginu za ocásek….Se zlou se ale potázal.

Asi si hrál se svou sestřičkou Matyldou, která si dovedla svou kamarádku, boxerku Lunu.Luna byla strašně zmatená, protože do této chvíle žila s představou, že jediný deerhound na světě je Matylda a najednou jich bylo okolo ní tolik. A tak, když toho měla dost, vzala si svou krásnou gumovou hračku a nechala Matyldu s Asim, aby se okusovali a šla si hrát kousek dál………..Někteří se koupali…………..a někteří se věnovali lovu hlodavců………..


Gina


Baltazar se dvořil své sestře Bibi……….Páníčci si povídali o všem možném, trhali jsme václavky a všem bylo dobře.

Před druhým během byla ukázka historického šermu. Zjistili jsme, že železná pánvička na vaření je jak vidno často lepší zbraň v obratné ruce než meč.Potom se běžel druhý běh a zase ho všichni krásně odběhli a tam, kde neběžel pes, běžel zase jeho pán. Draggi běžel se dvěma fenkami a moc se mu to líbilo. Střapec si ulovil a pyšně odnesl.


Draggi červená, Blueberry bílá, Cesmína bez dečky


Také po druhém běhu jsme šli na procházku, bylo nutno udělat nové fotky našich „B“ ček………


Baltazar, Basťa, Bijou, Bibi


a taky pochopitelně hromadnou fotografii všech účastníků.


Cesmína, Bibi, Angie, Adina, Jany, Matylda, Basťa, Bijou, Gina, Draggi, Asi, Canterville, Avery, Baltazar, Century, Quentin


Vyhlášení výsledků bylo tentokrát o něco dříve a tak jsme ještě za světla vyrazili domů za Molly a Randiskou.