Úvod
O nás
Články
O deerhoundech
Chov
Naši psi
Fotogalerie

Kontakt:
Eva a Hana Voborníková
Náměšť nad Oslavou
vobornikova@cbox.cz

Foto měsíce
TOPlist

 

14.02.2009


DUO CACIB BRNO 7. - 8. 2.V sobotu 7.2. jsme jeli na výstavu do Brna. Cestou jsme se stavili pro kamarádku Lucku a pro kerníka naší babičky, Dana - Koblížka. Jakmile jsme byli v plné sestavě, hurá na výstaviště.

První byli na řadě kerníci. Malý Dan byl v podobném prostředí poprvé, ale na rozdíl od Giny se v něm cítil jako ryba ve vodě. Všechno ho úžasně zajímalo. Dokonce i doupravení hlavy přijal sice trpělivě, ale vypadalo to, že byl potěšen, jak dobře vypadá. O jeho předvedení v kruhu se postaral přímo jeho chovatel a Dan se krásně předvedl a my jen tiše zírali. A nejen my, dlouholetí chovatelé kernů z Německa k nám přicházeli a gratulovali k tak krásnému psíkovi a my pořád dokola opakovali: "Ten je naší babičky!" Ve třídě mladých se Daneček stavěl sám a snažil se upoutat pozornost přihlížejících, což se mu dařilo ...
Třídu mladých vyhrál s oceněním výborný 1, CAJC, ale tím jeho úspěch nekončil, vyhrál i nový titul Nejlepší mladý - Junior BOB, to znamená, že porazil ještě všechny mladé fenky a mezi dospělými vítězi se dlouho paní rozhodčí Mgr. Ovesná rozmýšlela, ale nakonec přece jen skončil na druhém místě o titul BOB za vítěznou fenkou.


Dan - Donut Kajša Ondra


Deerhoundy posuzoval pan Espen Engh z Norska (chovatelská stanice greyhoundů Jet´s). Všem psům se moc líbil, neuvěřitelně citlivě k nim přistupoval, s každým si nejdříve promluvil, navázal kontakt, než jej začal prohmatávat a podrobně zkoumat. Pověst, která tohoto rozhodčího předcházela v ničem nelhala. Deerhoundi začali třídou mladých, ve které se představil náš Asi s bratrem Arminem. Asi třídu vyhrál s oceněním velmi dobrý 1, skvělým posudkem s naprosto přesně vystiženými současnými nedostatky a závěrem, že má před sebou dlouhou cestu, ale obrovský potenciál. Pan rozhodčí vyslovil přání, vidět ho ve třech letech.


Asi - Assing Irater Irsias


Pak nastoupila třída mladých feny, kde se předvedla sestra Asiho, Azalka, která získala ocenění výborná 2 a dcera Bastiana Adinka, ta dostala velmi dobrá 3.

Randis se ukázala ve třídě otevřené s maminkou Asiho Anetkou. Pan rozhodčí byl nadšen z Anetky, ale i Randisce napsal krásný posudek, ve kterém pochválil celkovou stavbu, eleganci, lehký pohyb, krásnou hlavu, vyslovil názor, že tato fenka je moc hezká, ale potřebovala by "ode všeho více" tj. více substance a velikosti, s čímž nejde než souhlasit a zadal jí známku velmi dobrá 2, vítězkou se stala Anetka s výbornou 1, CAC a tento den splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion.


Randis - Grayrory´s Drama


Ve třídě šampionů nastoupily dvě fenky. Molly třídu vyhrála a získala ocenění výborná 1, CAC.


Molly - Queen Qumolly Qwinta of Dirty Mind


O titul CACIB soutěžila Molly s Anetkou. Anetka zaslouženě titul získala a panu rozhodčímu se opravdu moc líbila! Molly si odnesla titul res. CACIB.

Molly tento den splnila podmínky pro získání titulu

Český Grand šampion


Molly


V odpoledních soutěžích na nás čekalo veliké překvapení. Povídali jsme si a čekali až na tu skupinu poslední X. Malý Dan si čekání na nás krátil hrou s pet lahví a byl velmi spokojený s dobrodružstvím, které si tento den užil. Zato babička nás neustále volala a vyčítala nám, že ho máme stále ještě na výstavě.


Dan (Donut Kajša Ondra)


S potěšením jsem předváděla Anetku a pan rozhodčí Dr. S. Tripoli z Itálie nejdříve Anetku vybral do užšího výběru a nakonec rozhodl ... Anetka získala ...


Anette Grey Fi It (dcera našeho Brana a maminka našeho Asiho)


BEST IN GROUP 3
Jakmile jsme opustili závěrečný kruh a Anetka uviděla své majitele jak jim po tvářích stékají slzy štěstí, rozsvítila se jako hvězdička a začala se radovat s nimi!!! Byl to krásný pohled je spolu sledovat.

Nás čekalo ještě nepříliš jednoduché předání Danečka zpět babičce, která nás ve dveřích přivítala jako bůh pomsty :"Toho psa už vám v životě nedám, uštvali jste ho k smrti !" Uštvaný kerník Daneček však vletěl do pokoje, bouřlivě pozdravil dědečka a svého desetiletého kamaráda Chica a začal si házet s novou hračkou, lítal s Chicem z jídelny do obýváku a zpět, tahali se o hračku a dováděli. Babička jen koukala a my si neodpustili :" No, fakt je na smrt unavený, že!" "No, ale Chico byl smutný", namítala částečně odzbrojená babička. Ale nejlépe zdůvodnila Danovy útrapy při ranním telefonátu druhý den: "No, hrál si sice ještě hodinu,snědl všechno, co jsem mu dala, ale ráno spal o celou půlhodinu!!! déle než obvykle, tak byl unavený..." Snad nám ho zase půjčí,doufáme, Dan je opravdu nádherný a povahově naprosto vyrovnaný psík, kterého výstavy baví jako málokterého psa a bylo by velká škoda ho nezapojit do chovu...


V neděli bylo deerhoundů méně, protože Dáša Tylšová ani Monika Boušová své svěřence nehlásili. Nakonec nepřijela ani Daniela s Azalkou, protože Danielu přepadla chřipka. Posuzoval rozhodčí Dušan Paunovič. Asi ve třídě mladých byl sám, získal CAJC a dokončil tak jako první z Dášiných štěňat titul

Český Junior šampion


Asi - Assing Irater Irsias


Randiska získala titul výborná 1, CAC ve třídě otevřené - je to její třetí CAC a druhý z výstavy mezinárodní.


Randis - Grayrory´s Drama


Molly soutěžila opět s Fritzen´s Silver Dawn a v této konkurenci zvítězila a získala výborná 1 CAC.


Molly - Queen Qumolly Qwinta of Dirty Mind


Poté získala i titul CACIB a tímto dnem splnila podmínky pro udělení titulu

Interšampion


Molly


Potom rozhodčí vybíral Junior BOB (Nejlepší mladý) mezi Asim a fenkou Pitlochry´s Grand Cru - přednost dal našemu Asimu. Asi běhal tedy s Molly o titul BOB a pan rozhodčí pořád váhal...nakonec dal přece jen titul Molly. V závěrečných soutěžích byla vybrána jiná plemena chrtů než předchozí den a tak se úspěch deerhounda neopakoval.

Autoři fotografií: Lucie Langová, Edita Dobrovolná