Úvod
O nás
Články
O deerhoundech
Chov
Naši psi
Fotogalerie

Kontakt:
Eva a Hana Voborníková
Náměšť nad Oslavou
vobornikova@cbox.cz

Foto měsíce
TOPlist

 

28.03.2010


St. Patrick´s Happening
JUNIOR & VETERAN SCOTTISH DEERHOUND SHOW
20.03.2010CarrieKdyž jsme se dozvěděli, že v sobotu, 20. března 2010, bude pořádat sdružení Czech kyno logic již druhý ročník setkání psů a jejich majitelů St. Patrik´s Day Happening a posuzovat přijede pan Jozef Das z Belgie, rozhodli jsme se požádat sdružení, aby umožnilo pořádání Scottish Deerhound Junior &Veteran Show. Pan rozhodčí má totiž aprobaci pro obě plemena a jeho mimořádně citlivý přístup ke psům jsme mohli vidět již v roce 2007 na Klubové výstavě WDK. Takový rozhodčí je skvělý pro štěňata a mladé psy, kteří se svou výstavní karierou teprve začínají. Domluva se podařila a po propagaci v klubu CDC se přihlásilo 13 deerhoundů.


Adinka, Monika, já a Carrie


Mimo jiných přijeli pouze na výlet i Bastian a Bijou z našeho vrhu "B".


Bijou, Bastian


Akce se konala v Rybníkách u Dobříše, v prostředí, které známe z krajských výstav, spousta prostoru na vycházky, deeření a víření, výstava na trávě pod širým nebem, možnost trénování coursingu pod vedením zkušených manželů Holubových, tak jsme se moc těšili. Deerhoundi zvyklí na ranní procházky od doby, co Hanka chodí do práce, ochotně vstávali a jen se trochu divili, že je nakládáme do auta. Jela i Bella, neřízená střela, která byla na vrcholu hárání a mít ji pod dozorem bylo více než potřeba. Přihlásili jsme úplně všechny – posudek od pana Dase nás zajímal, i když tituly, které Happening nabízel byly pouze neoficiální.

Z deerhoundů se přihlásili mladí od 8 do 24 měsíců, kteří soutěžili o tituly Nejlepší mladý/á pes/fena a nakonec o titul Nejlepší junior. Dále se zúčastnili i jedinci dospělí ve věku 2 - 4 let. O titul Vítěz St. Patrick´s Happening nastupovali vítězové, s oceněním výborný, pes a fena ze třídy od 2 do 4 let a jedinec s titulem Nejlepší junior.

My měli ve třídě od 6 – 9 měsíců Carrie, do této třídy přijeli i její sourozenci Claymore a Connie. Asi, Molly a Randis byli přihlášeni do třídy 2 – 4 roky.

Claymore ve třídě štěňat získal zaslouženě ocenění velmi nadějný 1.


Claymore Eimhir Irater


Syn Basti, Tonda, vyhrál svou třídu do 2 let nad Draggiho synem Dalmorem Margodeer a tak nastoupil s Claymorem o titul "Nejlepší mladý pes". Nejlepším mladým psem se stal Tonánek před o více než rok mladším Claymorem.


Anthony z Podlipnice a Claymore Eimhir Irater


Náš Asi porazil Draggiho syna Dermota ve třídě 2 – 4 roky. Asi byl nejlepší dospělý pes.


Assing Irater Irsias - výborný 1.


Assing Irater Irisas


Assing Irater Irsias a Dermot Paluduz


Carrie se nadšeně zdravila se svými sourozenci a vůbec měla velmi rozvernou náladu a při předvádění občas vesele poskakovala, zatímco její setřička Connie se nesla jako princezna. Přesto Carrie vyhrála svou třídu.


Carrie Randis Irater - velmi nadějná 1


Carrie Randis Irater


Connie Randis Irater - velmi nadějná 2


Connie Randis Irater


Carrie a Connie Randis Irater


Molly soutěžila s Randiskou, která kromě své velikosti měla i další handicap tj. vzadu na vodítku mě jako handlera. Teorie mi jde dobře, ale ta praxe….jenže Randiska je chytrá fenka a předváděla se raději sama a já jsem se snažila jí do toho moc nemluvit. K mému obrovskému úžasu vyhrála třídu Randiska! V posudku má napsáno „ není z největších, ale celková stavba těla zaručuje nádherný pohyb..“ No, pravda, Molly se tvářila dost znechuceně.


Queen Qumolly Qwinta of Dirty Mind


Grayrory´s Drama - Randis


Molly a Randis


Grayrory´s Drama - výborná 1, Queen Qumolly Qwinta of Dirty Mind - výborná 2


Potom nastoupila Carrie o nejlepší mladou fenu, kde se měla utkat s Adinkou (dcerou Basti) od Boušů. Titul získala Carrie!


Adelaida z Podlipnice a Carrie Randis Irater


Byli jsme nadšené a pyšné na naši malou. Jenže největší překvapení na nás teprve čekalo. Carrie porazila napřed Tonánka a stala se Nejlepším juniorem výstavy.


Carrie a Anthony


V soutěži s Asim a Randiskou – porazila Carrie i oba dospělé deerhoundy a stala se vítězkou St. Patrik´s Happening. Však se také potom stavěla fotografům – dostali jsme krásné tričko s obrázkem, který maloval sám pan rozhodčí.

VÍTĚZ ST. PATRICK´S HAPPENING (BOB)

Carrie - Vítěz St. Patrick´s Happening


Za odměnu jsme deerhoundy vzali hned vedle na louku na coursingový trenink a ejhle – ze znuděné a pomalu se vlekoucí Molly byla rázem krásná fenka plná energie. A tak běhali všichni, všichni kromě Randisky – přece nebude výstavní hvězda dne honit nějaký igelitový nesmyl, že ano… dost se nadřela s tím pochybným handlerem, kterému musela pořád radit co a jak.

Claymore


Claymore


Claymore


Claymore


Claymore


Connie


Connie


Connie


Connie


Basťa a Bijou


Basťa a Bijou


Basťa a Bijou


Connie


Basťa a Connie


Basťa a Connie


Basťa a Connie


Basťa a Connie


Basťa a Connie


Basťa a Connie


Connie


Connie


Molly a Asi


Molly a Asi


Molly a Asi


Molly a Asi


Molly a Asi


Molly a Asi


Molly a Asi


Molly a Asi


Molly a Asi


Molly a Asi


Molly a Asi


Carrie


Carrie


Carrie


Carrie


Carrie


Carrie


Carrie


Carrie


Carrie


Carrie


Randis


Randis


Randis


Carrie


Claymore, Carrie, Connie


Carrie a Connie


Carrie a Connie


Claymore a Connie


Asi


Asi


Asi


Molly


Molly


Molly, Asi


Byl to krásný den, dobře organizovaná akce, příjemná atmosféra i prostředí a slavný den pro malou Carrie.


Connie, Randis, Carrie, Claymore


Kompletní výsledky a fotografie na stránkách Czech Deerhound Clubu

Fotografie od Kohoutových

Fotografie od "Novotných"