Úvod
O nás
Články
O deerhoundech
Chov
Naši psi
Fotogalerie

Kontakt:
Eva a Hana Voborníková
Náměšť nad Oslavou
vobornikova@cbox.cz

Foto měsíce
TOPlist

 

23.07.2011


JAS DEERHOUND
Greppin, DE – 2. - 3.7.2011


Carrie, CedrikChystali jsme se na letošní německou klubovou výstavu v Greppinu s Asim a Carrie a na výlet jsme vzali i Randis a Molly. Náš skřítek Bella nemohla ve výpravě chybět. Během odpoledne jsem proměnila auto z pracovní zahradnické dodávky na obytný karavan, spodek vystlala několika vrstvami dek a pelíšků, do bedny dala všechny věci na vaření a jídlo. Co si ale vzít na oblečení? Posledních pár dnů bylo tropických a tak převahu šatníku mojeho i Hanky dělaly trička a kraťasy… Na druhé straně jsem teprve ke konci týdne zvládla chřipku a tak jsem nebyla v nejlepší kondici. Hanka byla v práci do pozdního odpoledne a pak po krátkém odpočinku jsme vyrazili.Únava se ale projevila a v Německu jsme na dvě hodinky cestou ulehli ke spánku. Počasí bylo sychravé a drobně mrholilo. Do výstavního areálu jsme dorazili kolem půl paté ráno a bez váhání jsme zapadli do postele a usnuli. Ráno jsme se pozdravili s Olgou, Monikou a Dášou a blízko výstavního kruhu postavili malý přístřešek.


Cedrik
Počasí začalo být stále horší a horší – všechny bundy a svetry co kdo měl v autě přišly vhod. Nakonec se silně rozpršelo a nebylo kde si uvařit, ani se zahřát.


zahájení


zahájení


zahájení


zahájení


Psy posuzovala paní sue Piggott, která kdysi posuzovala našeho Brana a my poprvé zažili podrobné posouzení psa. A tak jsme jí mohli ukázat po devíti letech vnuka Brana Asiho, který se představil ve třídě šampionů a skončil s výbornou na čtvrtém místě ...


Assing Irater Irsias


Cedrik se předvedl v nejvíce obsazené třídě a to v otevřené ... k našemu překvapení i radosti se vítězem otevřené třídy stal Cedrik - Béďa s oceněním výborný 1, VDH. O titul CAC nastoupil se psem ze třídy pracovní a získal druhé místo s res. CAC.


Cedrik Eimhir Irater


Cedrik Eimhir Irater


Feny posuzovala slečna Mary Girling a v silně obsazené otevřené třídě fen zvítězila Carrie a jako jediná dostala výbornou, VDH. O titul CAC soutěžila s fenou z mezitřídy a třídy pracovní. Titul získala fenka ze třídy pracovní, ale Carrie obsadila druhé místo s res. CAC.


Carrie Randis Irater


V soutěžích Molly předala cenu za nejlepší hlavu, kterou získala loni a to Adelaidě a tak cena putovala opět do Česka.


Queen Qumolly Qwinta of Dirty Mind


Byli jsme na naše svěřence pořádně pyšné. Monika, kterou trápily záda i Dáša se odpoledne sebraly a odjely domů. My s Olgou jsme čekaly na nedělní coursing. Seděla jsem v kabině u řidiče, Hanka ležela na naší posteli a obě jsme poslouchaly monotónní údery deště na střechu auta.

Ráno nebylo lépe. Déšť zesílil, foukal silný vítr (markýzy karavanů museli ještě v noci sbalit) a tak se začátek běhů odložil o hodinu. Běhu se měl zúčastnit jenom Asi, protože Carrie začínala hárat a Molly jsme chtěli dát ještě určitý čas odpočinku. Trať byla postavena uprostřed dostihového oválu a kličkovala mezi skupinami jalovců sem a tam. Pro velká plemena chrtů jako jsou deerhoundi byla plná příliš ostrých úhlů a náhlých zatáček. To „nevyhovovalo“ našim dvěma zkušeným strategům Derískovi a Asimu, protože jakékoliv zkracování a uvažování zde nebylo prakticky možné. Navíc rozhodčí ocenili spíše psy, kteří bez zaváhání a otrocky trať obíhali přesně za střapcem.


Asi


V druhém kole začala zlobit technika, vystavená stále prudkému dešti a tak běželi jenom deerhoundi, ostatní plemena už ne. Derísek vyhodnotil situaci a z cíle rovnou zamířil na loučku, kde, jak věděl z předchozího kola byla vedena trať. Nemýlil se a střapec málem chytil. Obsluha navijáku to komentovala:“ Ten pes je hloupý! „ což Olga odsekla „Naopak, za to můžete Vy, protože jste nechali tu samou trať! a on ví kudy to půjde.“ Měla pravdu…

Asi skákal dva metry široké skupiny keřů sem a tam, aby viděl, kdy střapec zamíří do cíle, na jeden okamžik oba psi střapec ztratili, ale nakonec jej zase našli a běh dokončili.

Asi se na této trati hodně naučil, byla totiž postavená úplně jinak, než je zvyklý z domácích coursingů, skončil na pátém místě ve psech.

Domů jsme jeli až druhý den ráno, počasí bylo sychravé, ale už nepršelo a tak jsme ráno před odjezdem vyrazili na pěknou procházku.

Kompletní výsledky včetně fotografií