Úvod
O nás
Články
O deerhoundech
Chov
Naši psi
Fotogalerie

Kontakt:
Eva a Hana Voborníková
Náměšť nad Oslavou
vobornikova@cbox.cz

Foto měsíce
TOPlist

 

01.04.2012


SCOTTISH DEERHOUND JUNIOR & VETERAN SHOW 2012
25.03.2012 - Ranč El Paso, Svojetice
V sobotu 25.3. 2012 se konal další ročník St. Patrik´s Day Happening, tentokrát zcela v režii CKL a ve Svojeticích na koňském ranči. Na místo konání jsme z Kralup přijeli už večer, protože bylo zbytečné jet 200 km domů a ráno zase zpátky. Koňský ranč jsme našli po kratším kufrování, protože navigace zůstala doma a cesta, kterou nám ukazovala mapa byla uzavřená. Po celodenním coursingu v Kralupech jsme byli unavení a tak někteří šli spát a jiní ještě trávili jarní večer u krbu venku ... Pokoj byl malinký, ale bylo tam teplo a útulně. Daisy byla na podobné akci poprvé a tak chvílemi nevěděla co a jak a chodila se střídavě k nám do postele pomazlit, aniž by brala na vědomí, že pod jejími tlapkami leží a spí nějaký člověk, resp. chtěl by spát. Ale jinak se chovala vzorně, nic neokousala, ani neprovedla žádnou jinou lumpárnu

Slíbila jsem Janě pomoc v kruhu, s tím že nám to na oplátku vrátí na klubovce a tak jsem od rána zapisovala a zapisovala. Rozhodčí Magdalena Teleki- Zahoran z Maďarska, CHS von Schloss Neuschwanstein, naštěstí hovořila zřetelně a pomalu a tak nebyl problém všechno stihnout.

Ve třídě Puppy se představil jako první z našich „Déček“ Dick od Richterů, ze kterého roste velmi krásný pejsek.


Dick Assi Irater - VN1, Nejlepší mladý pes


Ve třídě otevřené se ukázal Cedrik ...

Cedrik Eimhir Irater - V1


Přihlásili jsme na výstavu Daisy, aby si poprvé v životě zkusila, co to taková výstava vlastně je. Daisy se předvedla moc hezky a dokonce stála i v postoji, což ji doma na tréninku moc nebavilo.

Daisy porazila ve třídě Puppy svou sestřičku Deborah.


Daisy Carrie Irater - VN1, Nejlepší mladá fena, Nejlepší junior, Vítěz Junior & Veteran show


Deborah Carrie Irater - VN2


Potom v otevřené třídě 4 – 6 let věku nastoupila babička Daisy - Randiska, která si to zase užila jako báječnou akci.

Grayrory´s Drama - V1


Daisy nakonec porazila nejen svého bratra a 9ti měsíční fenku z německa, ale i vítěznou veteránku a stala se i vítězkou Junior &Veteran show pro plemeno deerhound.

S napjatým očekáváním jsme šli naší Daisy ukázat coursing. Daisy to zaujalo a hezky trať oběhla, stejně jako Dick a Deborah. Běhání svých vnoučat pozorovala Randiska s takovým zájmem, že jsme se rozhodli ji také zkusit pustit – třeba už zapomněla na trauma z Rakouska, kde jí lanko rozřízlo nohu a poběží? No, běžela kousek, pak si šla se mnou hrát, ale když jsem jí vyběhla na trať na pomoc, radostným poskakováním doprovodila střapec až do cíle. Závodnice už z ní nikdy nebude, ale jako každou zábavu si užila i tento „společný běh“.


Daisy Carrie Irater


Daisy Carrie Irater


Daisy Carrie Irater


Dick Assi Irater


Deborah Carrie Irater


Grayrory´s Drama - Randis


Grayrory´s Drama - Randis


Grayrory´s Drama - Randis


Poté nezbytné rodinné fotografie ...


Randis, Daisy, Dick


Randis, Carrie, Daisy, Dick, Assi


Randis, Carrie, Daisy, Dick


Randis, Carrie, Daisy, Dick, Deborah, Asi, Anette - 3 generace

Celý den bylo teplo a sluníčko svítilo. Krásné počasí je polovina úspěchu podobné akce a tak se nám tam opravdu líbilo a všichni si tento výlet užili.