Úvod
O nás
Články
O deerhoundech
Chov
Naši psi
Fotogalerie

Kontakt:
Eva a Hana Voborníková
Náměšť nad Oslavou
vobornikova@cbox.cz

Foto měsíce
TOPlist

 

01.10.2012


FCI Central European Sighthound Show, Klubová výstava chrtů
11. - 12.8.2012 - Topoľčianky, SK
Když jsem Kačku s Daisy přihlásila na dvoudenní výstavu do Topolčianek, pořádanou Slovenským klubem chovateĺov chrtov neuvědomila jsem si, že Hanka bude tou dobou na dovolené. Představa, že půjdu své fenky předvádět mi nepřipadala vůbec lákavá a tak jsem zvedla telefon a zavolala kamáradce Janě, jestli „nechce jet se mnou na výlet“. Situace se ale komplikovala a tak do poslední chvíle nebylo jasné, jestli Jana pojede nebo ne.

Nakonec všechno dobře dopadlo a v pátek pozdě odpoledne jsme společně vyrazily na cestu. Daisy jako obvykle odmítala nastoupit a cestu autem považovala za týrání ubohých deerhoundů. Udělaly jsme si malou přestávku na nákup pečiva a pití v brněnském Tescu a pak už pod koly auta ubíhala jen dálnice na Bratislavu a potom na Nitru…náš „spolehlivý“ navigátor pochopitelně neznal nové dálnice a tak na nás hlasitě nabádal celou cestu „otočte se okamžitě do protisměru“ až ve tmě tmoucí zmlknul docela  . Co naplat. Postaru jsme se podle ukazatelů dostali až na místo, přímo do zámeckého parku, zaparkovali jsme na jedné z asfaltových příjezdových cest u zámku, na začátku přírodního parku. Vyložili jsme čtyři krabice s kokardami, které jsme s Honzou na výstavu dělali. Potom jsme delší vycházkou vyvenčily obě deerhoundky, trošku si prošly zámek, převlékly se do pohodlného spacího oblečení. Jana rozhodla, že tento náš další společný výlet a spoustu předchozích událostí je nutno spláchnout a oslavit a tak za oběť padla sedmička dobrého moravského vína.

Ráno jsem vstala brzy a vyrazila s fenkami na procházku do parku. Park jsem si pamatovala ještě ze studií, kdy jsme se tu učili poznávat cizokrajné dřeviny. Nezměnil se, fenky si užívaly proběhnutí a docela poslouchaly. Po snídani jsme vyrazily ke kruhům, které byly ani ne sto metrů od našeho auta. Poprchávalo a já měla strach, aby se kartonové podložky na rozetách nerozmáčely…strach byl pochopitelně zbytečný, protože počasí se rychle umoudřilo.

Přejímka byla dobře organizovaná a plynulá a pozornost pořadatele – sedmičku růžového vína jsme domů nedovezly...

První den na prvním ročníku Cental European Sighthound Show nás posuzoval nás pan Tamás Jakkel z Maďarska, člen předsednictva FCI.

Ve třídě mladých nastoupila Jana s Daisy a získala V1 CAJC, Cental European Sighthound Junior Winner 2012. Posudek: krasna hlava a vyraz, spravny krk a lopatky, vyborne vyrovnana, elegantny krk, spravna horna linia, dobre uhlena vzadu, velmi typicka v pohybe


Daisy Carrie Irater


Carrie ve třídě šampionů získala V1 CAC Cental European Sighthound Winner 2012 a BOB. Posudek: vyborny typ , krasna hlava, dobry krk a lopatky, vyborne krivky, vyrovnana a vyborna substancia, vyborna kvalita srsti, dobra v pohybe


Carrie Randis Irater


V závěrečných soutěžích jsme již nepostoupili a tak sobotní výstava pro nás skončila a my přemýšlely „co s načatým večerem“. Na společnou večeři jsme si po špatných zkušenostech z minulých let nerezervovaly poukaz, ale nyní jsme začaly o ní uvažovat. Naštěstí bylo možné si poukaz koupit na místě a tak jsme prohrábly tašky s oblečením, vybraly „reprezentativní oděv“ a vyrazily na večeři. Jídlo bylo tentokrát výborné, zábava s přáteli velmi příjemná a tak jsme si povídali, popíjeli víno a zapomněly jsme na čas. Dokonce jsme vyrazily i na taneční parket, což podle mých vzpomínek bylo v mém případě naposledy tak v devadesátých letech. Asi „mládnu“. O půlnoci Vlasto Vojtek vyhlásil, že v Itálii na Euro Sighthound show skočil hlavní pořadatel po skončení výstavy do bazenu, tak že ON skočí taky a protože tu není bazen, tak tedy do mělké kašny na nádvoří zámku. Nevěřícně jsme ho následovali ven a ptali se jeho ženy : „To myslí vážně ?!“ „Jasne…!“ Před samotnou kašnou nesměle Iveta požádala svého manžela: „Aspoň tie topánky si daj, Vlasto, dole….ŽBLUŇK….nedal…“ suše konstatovala Iveta. Byl to bezesporu památný skok, který se určitě zapíše do historie pořadatelů chrtích výstav a který zaujal mou milou kamarádku Janu natolik, že vyhlásila, že všichni pořadatelé SVCH by měli po skončení akce skočit do bazenu nebo kašny. Pochopitelně ví, že příští českou SVCH pořádá náš klub. Možná ale neví, že naše zámecká kašna je vypuštěná, což jsem jí připomněla a Iveta se přidala : „ Voda v kašně je nutná, lebo Vlasto zle dopadne…“ Pochopitelně moji dobří kamarádi na mou nesmělou připomínku okamžitě nabídli ochotně alespoň nafukovací gumové bazenky,… no uvidíme  za rok v Náměšti.

Daisy s Carrie se trošku divily vycházce ve dvě v noci, ale nic proti ní neměly. Trošku podezíravě nás ale očichaly, co si myslely, naštěstí neříkaly. Ale Bella se v naší posteli zhnuseně uvelebila co nejdál od nás, pěkně do polštářů a ani se nechtěla mazlit…Ráno jsem se vzbudila brzy, vyrazila jsem s fenkami na vycházku a pak si ještě zalezla do peřin…usnula jsem sladkým spánkem a s Janou jsme málem nestihly začátek výstavy.

Na Klubové výstavě Slovenského Klubu Chovateĺov Chrtov posuzoval deerhoundy pan Geir Kristiansen z Norska.

Ve třídě mladých nastoupila opět Jana s Daisy a získala V1 CAJC, Klubový vítěz mladých 2012. Posudek : 11 month young lady, very nice head, good neck, good topline and muscles and temperament, strong in body over her age, well presented


Daisy Carrie Irater


Carrie ve třídě šampionů získala V1 CAC Klubový vítěz 2012. Posudek : 2 years old lady, very nice head, strong neck, good topline and chest, move with sound and ballanced, good muscles


Carrie Randis Irater


Na obou výstavách získal výbornou 1 CAC i bratr Carrie - Collin.


Collin Eimhir Irater


Po skončení výstavy jsme vyrazily směrem k domovu, spokojené, odpočaté a plné nových zážitků a dojmů.


Výsledky deerhoundů na stránkách CDC:
FCI Central European Sighthound Show
Klubová výstava chrtů