Úvod
O nás
Články
O deerhoundech
Chov
Naši psi
Fotogalerie

Kontakt:
Eva a Hana Voborníková
Náměšť nad Oslavou
vobornikova@cbox.cz

Foto měsíce
TOPlist

 

16.03.2013


St. Patrik´s Day Happening
16.3.2013, výstava, Otradice
Jak ten čas letí – už pátý ročník Patrika a tentokrát skoro „za humny“ v Otradicích. Přijet posuzovat měl mladý Ian Finney, syn chovatelů irských vlkodavů a zkušených posuzovatelů. Pro jeho velké mládí jsem byla opravdu moc zvědavá na jeho přístup k posuzování.

V pátek na Slovensku a v Maďarsku byla sněhová kalamita a tak nám rozhodčí, který studuje veterinu v Košicích, přijel vlakem, ale s velkým zpožděním. Ráno ale všude kolem jízdárny bylo sice zima, ale slunečno a žádný sníh. Kruh jsme postavili blízko schodů do restaurace, což návštěvníci akce velmi ocenili.

Z našich deerhoundů nastoupila Daisy a její babička Randiska. Daisy se velký kruh líbil a pěkně se předvedla. V juniorech s ní soutěžil ještě bráška Dick a Lesley Olgy Brandové. Daisy se snažila a obhájila své loňské vítězství

Best Junior


Daisy Carrie Irater


Randiska měla rozvernou náladu a tak v jejím posudku stálo : „ Šest let staré štěně….“ Poskakovala, usmívala se kolem, na rozhodčího dělala deerhoundí obličeje a v nestřeženém okamžiku mu mlaskla velikou pusu. Získala titul:

Best Veteran


Grayrory´s Drama


V soutěži se svou vnučkou podlehla a Daisy se stala vítězem Junior & Veteran show


Daisy Carrie Irater x Grayrory´s Drama


Po výstavě si šli naši deerhoundi zaběhat na louku, kde Pavel Jeník postavil kratší, ale zajímavou trať.

Běžel tu Dick s Carrie a oběma běh prospěl. Carrie, která lov vedla zvýšil sebevědomí a Dick pomalu, ale jistě začal chápat, co se po něm chce.


Dick, Carrie

Carrie


Asi běžel sám a tak mu nezbylo nic jiného, než nevymýšlet strategie, ale lovit ! Šlo mu to moc pěkně.


Asi

Asi


Před malou Daisy stál důležitý úkol – splnit poslední licenční běh, aby za týden mohla nastoupit do závodu v Kralupech nad Vltavou jako řádný účastník coursingu. Díky Evě Dufkové a Janě Jehličkové a samozřejmě zkušené Molly poslední běh spnila. Obě si to užily, i když Molly musela napnout síly, aby té mládeži stačila.


Daisy

Daisy


Po běhání šli deerhoundi ještě na vycházku a tak to pro ně byl pravý deerhoundí víkend.


Molly

Carrie,Daisy, Molly, Randis

Carrie, Daisy, Molly

Carrie, Daisy

Randis


Po procházce jeli deerhoundi domů a zůstala jen Daisy, která se ještě zúčastnila soutěže "Best in show".


Daisy

Daisy