Úvod
O nás
Články
O deerhoundech
Chov
Naši psi
Fotogalerie

Kontakt:
Eva a Hana Voborníková
Náměšť nad Oslavou
vobornikova@cbox.cz

Foto měsíce
TOPlist

 

23.03.2013


Kralupy nad Vltavou aneb Jak jsme zmrzli na rampouch
23.3.2013, nominační coursing
Do Kralup jsme hlásili celou čtyřku, nad Molly zpočátku jsem trochu váhala, přece jen už jí do sedmi let moc nechybí, ale její nadšení na tréninzích, kde učila malou Daisy mě ubezpečilo v tom, že na jaře a na podzim ji ještě běhat nechám.

Ráno se ale Carrie přibelhala za námi po třech a zvedala do výšky pravou přední. Ani krátká vycházka na pole jí nepomohla nožku uvolnit a tak jsme ji odvedli zpět domů. Na tlapce, prstech ani kloubech nic viditelného nebylo, snad jen nadprstí bylo trochu teplejší a mírně oteklé. „To mají z toho divočení včera odpoledne na zahradě“ pravil Honza a aniž to tušil, asi měl pravdu.

Cesta ubíhala v klidu, jen teploty na dálničních ukazatelích silně pod nulou nás děsily, tím spíše, že jsme se dozvěděli, že v Kralupech nebude žádný stánek s občerstvením.

Po příjezdu na místo – skutečnost předčila naše očekávání = žádný stánek, žádný teplý čaj nebo něco jiného teplého ( i když organizátoři ve své kanceláři elektřinu měli a varné konvice také…). Jeden obvyklý chemický záchod,…

Mrazivý vítr, který pronikal všude, holá pláň, - 7 stupňů. Jediný, kdo byli pravděpodobně vzniklou situací nadšený byli naši kamarádi s oblíbeným stánkem s psím oblečením = teplé deky šly na dračku a tak si i Molly po chvilce vykračovala ve slušivé softshellové dece, která jí chránila nejen tělo, ale i krk a Daisy s Ašíkem jsem deky objednala. Kluci spolu s Tonánkem a Kvídem totiž založili „klub azurových bratří“ – ve kterém Ašík rozhodně nemůže chybět. Slabší člověčí povahy prchly k Olze do bydlíku, kde bylo teplo a příjemně, jen chudák Standa chodil kouřit celý den ven do zimy, protože v bydlíku našel dočasný azyl i malý Jiřík Kohoutů s tátou. Máma Iva si užívala na procházkách a v povídání s přáteli jednodenní zaslouženou dovolenou od mateřských povinností.

Sedm statečných deerhoundů se postavilo v mrazivém dnu na start . První běh běželi:

Tonda s Kvídem

Daisy s Rebusem


Daisy

Daisy

Daisy

Daisy

Daisy

Daisy

Daisy

Daisy

Daisy


Ašík s Connie


Asi

Asi

Asi

Asi


Molly


Molly

Molly

Molly

Molly

Molly

Molly

Molly

Molly

Molly


Byla jsem moc ráda, že Molly běžela sama, protože se nemusela tolik přepínat, aby předběhla mladší soupeře, protože Ona musí být v cíli první ! Daisy a Ašík si svoje běhy užili a Ašík předvedl opravdu krásný běh, kde nepoužíval ani tak moc strategií. Daisy je mladá a rychlá, ale zkušeně křížila trať vždy Rebusovi za zády a v cíli byla daleko před ním. Uvidíme, jak se jí povede dále. Po prvním běhu odstoupila Connie, která mírně kulhala na zadní nohu, což bylo od Ivy velmi rozumné ( po prvním běhu byla Connie na druhém místě) a tak v druhém běhu nastoupilo už jen šest deerhoundů.

Udělali jsme si schůzi CDC v teplém bydlíku, protože bylo třeba probrat řadu otázek.

V poledne přijela naše Jarka, Petr a Bilbo na návštěvu – Bilbo po návštěvě profesionálního psího kadeřnického salonu vypadal…no, vypadal jako nedokončená zahrada. Budu muset zajet do Prahy, v tom mrazu se to dělat opravdu nedalo.

Po vyhlášení prvního kola běželi:

Daisy s Molly


Daisy červená, Molly bílá

Daisy červená, Molly bílá

Daisy červená, Molly bílá

Daisy červená, Molly bílá

Daisy červená, Molly bílá

Daisy červená, Molly bílá

Molly bílá

Molly bílá

Molly bílá

Molly bílá

Daisy červená, Molly bílá

Daisy červená, Molly bílá

Daisy červená, Molly bílá

Daisy červená, Molly bílá


Asi s Rebusem


Asi

Asi

Asi

Asi

Asi

Asi

Asi

Asi

Asi

Asi

Asi

Asi

Asi

Asi


Tonda s Kvídem

I když celou dobu si říkáme, že bodové hodnocení coursingových běhů je subjektivní, podobné krasobruslení….tak, i po těch letech, strávených na závodech, mu pořád občas nerozumíme a pořád se máme čemu divit. Ale rozhodčí je zde rozhodčí, stejně jako na výstavě.

Deerhoundi si užili běhání plnou mírou, všichni došli do cíle šťastní, spokojení a hlavně bez úhony – co si více přát ??!! Psíci strávili krásný den spolu s námi, plný jejich nejmilejší zábavy. Ašík běhal až nezvykle dobře – to že mu strategie v Brně na treninku párkrát nevyšly ho poučilo…Byli jsme také moc rádi, že Daisy začíná chápat a hlavně, začíná se na běh těšit. Její učitelka Molly může být na svou žákyni právem hrdá, i když ještě se Daisy má hodně od ní co učit. Na rozdíl od své mámy Carrie však Daisy, stejně jako Molly chce být v cíli první a první střapec ulovit, což je dobře….

Po druhém běhu a vycházce k Vltavě jsme upravili Rebuse, který byl strašně hodný a tím mi udělal obrovskou radost – je to konečně dospělý deerhoundí gentleman, jak má být.

No a jak jsme dopadli:

Jméno Počet bodů Umístění
Daisy Carrie Irater 185 + 185 = 370 1
Queen Qumolly Qwinta of Dirty Mind 181 + 180 = 361 2
Assing Irater Irsias 178 + 172 = 350 3
Anthony z Podlipnice 172 + 170 = 342 4
Hyndsight Rebus 174 + 167 = 341 5
Alferon Irsias 168 + 172 = 340 6
Connie Randis Irater 183 + odstoupila = 183 7


Vyhlášení bylo takřka potmě, úplně mu chyběla slavnostní atmosfera, na kterou býváme zvyklí jinde, což poškozuje celý dojem z příjemně stráveného dne.

Vyrazili jsme pozdě večer k domovu, zmrzlí, unavení, ale spokojení. Doma nás čekalo milé překvapení v podobě radostně poskakující Carrie, kterou už noha vůbec, ale vůbec nebolela.