Úvod
O nás
Články
O deerhoundech
Chov
Naši psi
Fotogalerie

Kontakt:
Eva a Hana Voborníková
Náměšť nad Oslavou
vobornikova@cbox.cz

Foto měsíce
TOPlist

 

17.05.2014


17.5.2014 – Mezinárodní výstava - Wieselburg


Na mezinárodní výstavu do rakouského Wieselburgu jsme vzali na výstavní premieru Alvika spolu s Daisy. Od svatby mi nebylo dobře a tak jsem doufala, že si oba dny budu moci užít a trochu si odpočinout, což se mi nakonec úspěšně podařilo.Výstavu posuzoval pan Bengtson Bo USA
Alvik získal výborný 1 , Jügendbester.Daisy ve třídě šampionů porazila Lesley a získala res. CACA. Vytkli jí málo substituce…


V závěru však 9ti měsíční Alvik získal od rozhodčího navíc Best Opposite Sex nad druhým psem, který se předváděl v mezitřídě. Porazila ho Cindy.

Po výstavě jsme přejeli k zámku v Graffenegu, kde měla být druhý den rakouská klubová výstava. Park jsme znali a derhoundi ocenili dlouhou procházku, i když poprchávalo. S Hankou jsme vyrazili na večeři do místní restaurace. I když to venku tak nevypadalo, byla to velmi honosná restaurace, s přesně a kultivovaně pracující obsluhou, jídlo bylo vážně skvělé!


18.5.2014 – Ökwzr-Siegerschau-GrafeneggRáno jsme vyrazili již v šest s oběma deerhoundy na nádhernou dlouhou vycházku. Alvik by si tak rád hrál a běhal, ale Daisy byla stále „velmi těhotná“ a tak se pomalinku ploužila po cestičkách ajen občas vyslyšela jeho touhu po hrách.

Klubovou výstavu posuzoval pan Frederic Maison z Francie. Alvik získal svůj druhý výborný 1 , Jügendbester, potom v soutěži se dvěma dospělými psy i titul Beste Rüde, ÖKWZR Sieger.Daisy oplatila Lesley porážku z Wieselburgu a získala V1 CACA, posléze i Beste Hündin - ÖKWZR Sieger.K našemu velkému údivu ji však v soutěži o BOB porazil – náš malý černý pes Alvik. Vítězství nám přineslo dvě nádherné měkounké deky pro deerhoundy.

V soutěžích o BIS postoupil v mladých Alvik na 4. místo, v dospělých, logicky vzhledem ke svému mládí již nepostoupil.I tak to pro něj byl mimořádně úspěšný víkend. Byl to krásný výlet, počasí se celkem vydařilo a Alvik si odnesl první vavříny své kariery.


Daisy